Podłączenie elektrowni słonecznej bezpośrednio do gniazdka? Obecnie powszechna praktyka.

Podłączenie elektrowni słonecznej, tzw. mikroelektrowni "Plug & Save" ("podłącz i oszczędzaj") bezpośrednio do gniazdka sieci elektrycznej umożliwia bardzo prosty i szybki montaż. Ta możliwość uzyskuje w Polsce coraz większą popularność.

Z powodu obecnych warunków legislacyjnych jest fotowoltaiczna mikroelektrownia odpowiednim rozwiązaniem, by obniżyć rachunki za energię.Najważniejsze jest przeprowadzenie projektu w ten sposób, że obejmie on podstawowe, czyli minimalne zużycie energii w domu.

Rozwiązanie oszczędzania energii, technologia Omniksol umożliwia podłączonie bezpośrednio do gniazdka sieciowego

	/public/fotosklad/articles/md/4/4c/4c5abcec_podlacz-elektrownie-sloneczna-bezposrednio-do-gniazdka-w-scianie.jpg

Odpowiednia konstrukcja mikroelektrowni, bez negatywnych przelewów energii elektrycznej do sieci dystrybucyjnej, umożliwia by cała produkowana energia była zużywana w domu. Cały system jest modułowy i elektrownia może być dowolnie rozszerzana. 

Najsprawniejsza mikroelektrownia na rynku

/public/fotosklad/articles/md/7/74/74d36124_podlacz-elektrownie-sloneczna-bezposrednio-do-gniazdka-w-scianie.jpg

Najsprawniejszą mikroelektrownię do zasilania urządzeń domowych wprowadza na rynek spółka Soleg s.r.o. Mikroelektrownia ta jest wyposażona w mikrofalownik Omniksol M248 najwyższej jakości.

Fotowoltaiczny mikrofalownik Omniksol 248 M jest najsprawniejszym mikrofalownikiem na rynku. Oferuje on potężną sprawność 95,5%. Jego moc 248 W pozwala na połączenie nowoczesnych paneli fotowoltaicznych o mocy od 250 do 260 Wp. Praktycznie jest sprawdzone rozwiązanie z panelami Canadian Solar, REC i Schutten.

Łatwa instalacja

Instalacja nie wymaga specjalnych narzędzi ani umiejętności. Mikroelektrownia słoneczna może być zainstalowana na pochyłym dachu z różnym pokryciem lub na balkonie i właściwa instalacja jest bardzo prosta, jest to widoczne na wideoinstrukcji poniżej.

Po instalacji konstrukcji nośnej trzeba zamocować mikrofalownik Omniksol 248. Następnie, zgodnie z instrukcją przymocujemy do konstrukcji panel fotowoltaiczny o mocy 250 Wp i połączymy przewody elektryczne pomiędzy panelem i mikrofalownikiem za pomocą złącza MC4.

Złącza są częścią mikrofalownika tak samo jak panelu. W związku z tym, przy połączaniu nie można popełnić błąd. Następnie wystarczy mikroelektrownię podłączyć bezpośrednio do gniazdka za pomocą kabla (jest częścią zestawu), tak samo jak podłączamy zwykłe urządzenia elektryczne.

Idealne rozwiązanie dla domu i małej firmie - technologia Omniksol umożliwiająca bezpośrednie połączenie do gniazdka sieci

 Słoneczne mikroelektrownie są projektowane w ten sposób, by ich wydajność nie przekraczała podstawowe zapotrzebowanie budynku, w którym są zainstalowane. Głównie są stosowane w budynkach, gdzie w ciągu dnia trzeba dostarczyć za możliwie najniższą cenę energię elektryczną by pokryć zapotrzebowanie:

-   Pomp obiegowych basenów i jeziorek ogrodowych

-   Serwerów

-   Klimatyzacji

-   Oświetlenia w ciągu dnia

-   Chłodni.

Bezpośrednie podłączenie do gniazdka poprzez mikrofalownik stosuje się głównie w gospodarstwach domowych i małych firmach o niskim zużyciu energii elektrycznej do 1 kW. Dla gospodarstw domowych i firm, gdzie zużycie podstawowe przekracza 1 kW na jedną fazę zalecana jest metoda standardowych falowników.

Dystrybutorem mikroelektrowni wyposażonych mikrofalownikiem Omniksol 248 M jest w Polsce spółka  Soleg s.r.o.

 

Źródło: Soleg s.r.o.

Dyskusja

 1.    Wojtek

  15. 05. 2015, 08:39

  Czy powyższa instalacja wymaga zgłoszenia do dystrybutora energii?

  Reagować

 2.    Waldemar

  22. 05. 2015, 14:23

  A ile kosztuje taka "elektrownia słoneczna bezpośrednio do gniazdka" i gdzie ją można kupić?

  Reagować

 3.    Wiesław

  13. 06. 2015, 23:16

  Ile kosztuje

  Reagować

 4.    kazek

  14. 07. 2015, 19:26

  Witam, na aliexpress za 238$ US panele ogolnie dostepne i nie prawda ze wspolpracuja tylko z wybranymi markami paneli byle by moc sie zgadzala. Powodzenia w doskonaleniu wlasnej sieci energetycznej. Kazek

  Reagować

 5.    Marek

  19. 07. 2015, 22:00

  Nie rozumiem, dlaczego wpinamy to do gniazdka ? Jak w mieszkaniu gniazdka rozdzielone są na 2 bezpieczniki to tylko w obrębie połowy gniazdek będzie dostępna energia z paneli ? Dobrze rozumiem? A ak odetną mi prąd, to też panele nie będą działały? Tak wynika chyba z prezentowanego filmiku.

  Reagować

 6.    Radek

  19. 07. 2015, 22:25

  Dzien dobry Prosze o informacje w zakresie: 1. energetyka nie pozwala na prace elektrowni na tzw. wyspe przy obwodach podlaczonych do sieci energetycznej, w jaki sposob mozna podlaczyc Panstwa elektrownie do sieci domowej bez podpiecia sie do obwodow zasilanych z energetyki zawodowej bez budowy dodatkowych obwodow 2. jaka jest rzeczywista sprawnosc i przez kaki czas w ciagu doby (z tego co widze nie ma regulacji nadaznej) 3. czy do ukladu z panelami mozna podlaczyc alukulatory (bez nich w przypadku pojawienia sie na niebie chmury urzadzenia zasilane z ww. aneli bylyby bez zasilania, ewentualnie jak Panstwo chcecie rozwiazac problem automatyki SZR?

  Reagować

 7.    Marcin

  02. 09. 2015, 06:54

  ja znalazłem taki zestaw http://allegro.pl/zestaw-fotowoltaiczny-mikrokit-1kw-i5638646273.html

  Reagować

 8.    Paweł

  16. 03. 2017, 22:12

  Tu gotowy zestaw takiej mikroelektrowni: http://www.tusze.info/zestaw-mikroelektrownia-sloneczna-on-grid-moc-240w-realne-korzysci-p-97127.html

  Reagować

Komentarz do artykułu


W górę